(044) 394 90 01 (050) 394 90 01
voltar telegram account380986700002 voltar viber account380986700002

Природна або штучна циркуляція рідкого теплоносія в опалювальній системі

Якщо Ви прийняли рішення установки опалювальної системи, яка використовує рідкий теплоносій, варто звернути увагу на те, як сам теплоносій буде циркулювати в системі.

Є два варіанти - природна циркуляція і штучна.

Раглянем варіант системи з природною циркуляцією. Рідина переміщається в системі в результаті гідростатичного напору. Такий натиск з'являється в системі через різні температур теплоносія в міру пересування його по системі. Якщо заглиблюватися в принцип самого процесу, то тут вирішальним фактором є навіть не різні температури, а різна щільність рідини. Тобто, чим теплоносій тепліше, тим нижче у нього щільність, відповідно тим він і легше. Аналогічно, як і тепле повітря, гаряча вода піднімається вгору, холодна ж опускається вниз по системі. Також важливим фактором в опалювальній системі з природною циркуляцією, є різна висота різних частин системи.


Опалення з природною циркуляцією рідкого теплоносія.

Природна циркуляція в опалювальній системі працює наступним чином:
рідина спочатку нагрівається в опалювальному котлі а потім по головному стояку піднімається вгору. Підніматися її змушує різницю температур, крім цього її підштовхує остившая рідина, яка повертається в котел. Вгорі стояка розташований розширювальний бак, від якого розходяться подають гілки трубопроводу, по яким гаряча вода подається в радіаторні батареї, а від батарей повертається знову в котел. Подають труби і труби зворотної лінії встановлюються під нахилом, що також сприяє руху теплоносія. У міру руху, теплоносій віддає тепло приміщенню і остигає, а завдяки цьому ще швидше рухається в низ по системі.

У такій системі опалення швидкість теплоносія залежить від різниці температур і різниці висот. Найбільш гаряча вода завжди знаходиться біля головного стояка, відповідно і теплова потужність там буде найвища. Приміщення, які знаходяться далі по руху теплоносія, будуть прогріватися гірше. Тому природна циркуляція в системі опалення не підходить для великих будинків. Але, для будинку, загальною площею до 100 м / 2 підійде відмінно. Головним плюсом такої системи є енергонезалежність.

Опалення з штучної циркуляцією рідкого теплоносія.

Опалювальні системи використовують штучну циркуляцію, позбавлені всіх мінусів, які присутні в системі із застосуванням природної циркуляції. Вода в такій системі циркулює примусово, за допомогою циркуляційного насоса. Насос встановлюється там, де температура теплоносія найнижча, як правило, на зворотну особову. Установка такого насоса позбавляє від необхідності прокладання труб під ухилом, а також дозволяє використовувати більш тонкі труби. Така можливість здешевлює саму конструкцію трубопроводу і його проектування.

Оптимальним рішенням є використання насоса з автоматичним регулюванням потужності, в залежності від умов. Вони найбільш економічні, адже не працюють на повну потужність постійно, відповідно витрачають менше енергії.

Опалювальні системи з штучної циркуляцією рідкого теплоносія здатні швидко переміщати ще не остиглий теплоносій по трубопроводу, доставляючи його в віддалені ділянки. Таку систему доречно використовувати в больших будинках. Також ще один плюс - можливість використання незвичайної конструкції, наприклад теплої підлоги.

Новини, статті та огляди Всі новини
  • Рушникосушки для ванної кімнати – особливості, види, як вибрати
    Рушникосушки для ванної кімнати – особливості, види, як вибрати

    Сушки для рушників для ванної кімнати можуть використовуватися як доповнення до основної системи опалення, так і (особливо в добре ізольованих приміщеннях, розташованих в центральній частині будівлі) як єдине джерело тепла.

    06.09.24
  • Прямий або опосередкований водонагрівач - що вибрати для свого будинку?
    Прямий або опосередкований водонагрівач - що вибрати для свого будинку?

    Коли йдеться про нагрівання води в наших будинках, ми маємо кілька варіантів на вибір. Одним із найважливіших рішень, з яким стикаються домовласники, є вибір між водонагрівачами прямого та непрямого нагріву.  

    06.09.24
  • Водонагрівач проточний електричний та його особливості
    Водонагрівач проточний електричний та його особливості

    Сьогодні для того, щоб стати повністю незалежним від централізованого постачання гарячої води, можна використовувати різне обладнання. Одним із затребуваних варіантів для багатьох споживачів залишаються електричні проточні водонагрівачі.

    06.09.24
  • Фільтри для води – для чого вони потрібні у вашому будинку
    Фільтри для води – для чого вони потрібні у вашому будинку

    Професійні та побутові системи очищення води можуть включати різні компоненти та мати різну «форму та зміст». При цьому основне завдання у них однакове: забезпечення необхідної якості води, що надходить до будинку, офісу, квартири або підприємства з системи водопроводу.

    06.09.24
  • Циркуляційні насоси в системах опалення – особливості експлуатації
    Циркуляційні насоси в системах опалення – особливості експлуатації

    Практично всі сучасні ефективні системи опалення здебільшого містять у складі циркуляційні насоси. Це обладнання необхідне забезпечення необхідного робочого водяного тиску у системі, і навіть ефективного теплообміну.

    06.09.24
  • Регулювання та стабілізація напруги в мережі – чому це важливо
    Регулювання та стабілізація напруги в мережі – чому це важливо

    На жаль, усім нам часто доводиться стикатися з регулярними відключеннями електроенергії, які можуть спричинити серйозні наслідки аж до виходу з ладу дорогої побутової техніки та електроніки.

    06.09.24
  • єВідновлення
    єВідновлення

    Ми-магазин партнер програми єВідновлення!   В інтернет-магазині VOLTAR можна придбати товари за державною програмою єВідновлення для ремонту житла, пошкодженого внаслідок війни. Ми надамо допомогу з найсучаснішими технологіями опалення, водо- та газопостачання, сантехнічними рішеннями та багатьма іншими товарами.

    06.09.24
  • єВідновлення малий банер
    єВідновлення малий банер

    єВідновлення

    05.09.24