(044) 394 90 01 (050) 394 90 01
voltar telegram account380986700002 voltar viber account380986700002

Геотермальна система опалення

У наші дні, коли вартість на природні ресурси неухильно зростає, а вчені вже давно запропонували альтернативні менш затратні у використанні і екологічно чисті варіанти опалення і приготування гарячої води, цілком обґрунтованим буде відхід від традиційних, звичних способів на користь нових. Для забезпечення енергонезалежності все більша кількість користувачів застосовують вітряні генератори, сонячні колектори і батареї а також геотермальні (теплові) насоси.

Геотермальна енергія - ідеальний альтернативний варіант опалення в приватних будинках. Геотермальна система більш складна в проектуванні і організації монтажу, порівняно з традиційними опалювальними системами, але за рахунок більшої ефективності повністю окупається через 5 - 8 років.

Таке опалення, на протязі ось вже 30 років, завоювало міцну позицію в Сполучених Штатах і країнах Західної Європи. Наприклад в Швеції 70 відсотків теплової енергії отримують за допомогою саме теплових насосів.

Енергетичний потенціал землі стає доступним для використання із застосуванням необхідного обладнання. Геотермальна теплова енергія - це по суті тепло, яке накопичується в грунті. Шарами грунту акумулюється приблизно 98 відсотків енергії, яку випромінює сонце. Навіть в зимовий період накопиченого тепла цілком достатньо для опалення приміщень і забезпечення гарячою водою. Отримана таким способом теплова енергія доступна в будь-якому місці і в необмеженій кількості абсолютно безкоштовно.

Принцип роботи геотермальної установки досить простий. Серцем такої системи є тепловий насос, який генерує енергію землі в теплову енергію. До насоса підключені два контури. Перший контур - це по суті теплообмінник, для його організації на глибині не менше двох метрів прокладають трубу, довжина якої може складати від декількох десятків до декількох сотень метрів. Усередині такого теплообмінника циркулює теплоносій (вода або вода з додаванням антифризу). У міру руху теплоносій набуває температуру середовища, і повертається в тепловий насос, насос акумулює тепло і передає його внутрішньому контуру, який і є традиційний трубопровід всередині будівлі з опалювальними радіаторами, теплими підлогами і т.д. Така установка не вимагає постійного контролю або сервісу, а термін її служби - не менше 100 років. Але не варто забувати що для її функціонування все ж потрібні ресурси - електроенергія для роботи теплового насоса. Використовуючи геотермальне опалення можливе отримання з 1 кВт електроенергії від 3 до 5 кВт теплової енергії.

Геотермальні установки з успіхом можна використовувати і для обігріву і для кондиціонування приміщень.

Новини, статті та огляди Всі новини