Ні для кого не секрет, що старі опалювальні системи гравітаційного типу, в яких теплоносій переміщається природно - в результаті нагрівання і наступного охолодження, мають тільки одним вагомим плюсом - це енергонезалежність. У всіх інших випадках гравітаційні системи значно програють опалювальних систем з примусовою циркуляцією, тобто, таким, в яких теплоносій приводиться в рух за допомогою циркуляційного насоса . Присутність циркуляційного насоса позитивно позначається на ККД всієї системи, забезпечує рівномірний прогрів всіх приміщень, і навіть найвіддаленіших від котла, а також дозволяє збільшувати або змінювати існуючу систему без страху знизити її продуктивність.
Врізка циркуляційного насоса
Сучасні циркуляційні насоси для індивідуальних систем опалення невеликих приватних будинків і квартир, досить привабливий продукт - вони недорогі, безшумні, економічні, відрізняються високою надійністю і довгим терміном служби.
Старі опалювальні системи з природною циркуляцією найчастіше монтувалися з розширювальним баком відкритого типу, таке рішення - ще один мінус, який необхідно усунути. Справа в тому що через розширювальний бак в теплоносій весь час потрапляє повітря, а це в свою чергу призводить до утворення іржі і накипу на стінках трубопроводу і вузлах системи, які контактують з теплоносієм - в результаті труби заростають, підвищується шорсткість внутрішніх стінок і гідравлічний опір трубопроводу зростає, а це рівноцінно падінню ефективності всієї системи.
В результаті розширювальний бак необхідно замінити на аналогічний, але закритого типу. До речі установку його не обов'язково виконувати в найвищій точці системи, його можна встановити на будь-якому зручному відрізку трубопроводу, бажано поруч з котлом . Необхідно пам'ятати, що одночасно з установкою закритого розширювального бака обов'язково слід встановлювати запобіжний клапан - для скидання надлишкового тиску, яке виникає в разі аварійного розширення теплоносія, в результаті перегріву. Циркуляційний насос встановлюється поруч з розширювальним баком.
Рекомендації по установці циркуляційного насоса в систему з твердопаливним котлом.
Якщо опалювальним агрегатом у Вашій системі виступає твердопаливний котел - встановлювати циркуляційний насос необхідно на обратке - для уникнення впливу високих температур, які присутні на лінії подачі. Також, для того щоб зберегти можливість роботи системи без участі циркуляційного насоса, його монтаж слід виконати на байпасе - обвідному ділянці трубопроводу, при цьому передбачити перекривають вентилі - для перемикання режиму циркуляції системи з примусовою на природну. Важливо розуміти, що розширювальний бак і запобіжний клапан ні в якому разі не монтуються на байпасе - вони в будь-яких режимах повинні брати участь в роботі системи.
попередні процедури
Перед установкою вище перерахованого обладнання, систему опалення бажано промити. Досить звичайної промивки, для цього розріз трубопроводу, в який Ви зібралися монтувати насос, можна підключити до звичайного водопроводу і під повним напором промити систему протягом приблизно 20 хвилин.