Теплоносій до опалювальних приладів (маються на увазі радіатори) передається по трубах, які з'єднують котел і батареї в замкнуту мережу, по такій мережі і рухається теплоносій, попутно віддаючи тепло. Така мережа - і є система опалення. На сьогоднішній день розрізняють дві системи опалення - з природною циркуляцією і примусовою.
Система з примусовою циркуляцією.
Із самої назви, стає зрозуміло, що теплоносій приводиться в рух за системою примусово, тобто за допомогою насоса, або навіть декількох насосів. Такі насоси так і називаються - циркуляційні. Застосування такого насоса дозволяє більш раціонально використовувати теплову енергію, вироблену для опалення будівлі. Потреба в сильному нагріванні теплоносія відпадає, як в системах з природною циркуляцією. У системах з примусовою циркуляцією температуру теплоносія на трубопроводі, що подає досить підтримувати на рівні 55 градусів. При монтажі системи опалення з примусовою циркуляцією варто приділити належну увагу потужності циркуляційного насоса і товщині труб. Потужність насоса підбирається щодо опору теплоносія в трубі. Чим товщі труба, тим менше опір, але товста труба - досить громіздка і на открітих ділянках вигляд має неестетичний та й ціною відрізняється не в кращу сторону. Проектувальники систем опалення виробляють точні розрахунки співвідношення потужності циркуляційного насоса до діаметру труб. Як правило, дотримуючись розумний баланс між продуктивністю і естетичним виглядом.
Системи опалення, які використовують примусову циркуляцію теплоносія є найбільш універсальними і використовуються на сьогоднішній день. Адже така система дозволяє використовувати практично будь-яку тіпосхему, і навіть комбінації декількох варіантів.
Обв'язка опалювальної системи з примусовою циркуляцією.
-
Рушникосушки для ванної кімнати – особливості, види, як вибрати
Сушки для рушників для ванної кімнати можуть використовуватися як доповнення до основної системи опалення, так і (особливо в добре ізольованих приміщеннях, розташованих в центральній частині будівлі) як єдине джерело тепла.
06.09.24 -
Прямий або опосередкований водонагрівач - що вибрати для свого будинку?
Коли йдеться про нагрівання води в наших будинках, ми маємо кілька варіантів на вибір. Одним із найважливіших рішень, з яким стикаються домовласники, є вибір між водонагрівачами прямого та непрямого нагріву.
06.09.24 -
Водонагрівач проточний електричний та його особливості
Сьогодні для того, щоб стати повністю незалежним від централізованого постачання гарячої води, можна використовувати різне обладнання. Одним із затребуваних варіантів для багатьох споживачів залишаються електричні проточні водонагрівачі.
06.09.24 -
Фільтри для води – для чого вони потрібні у вашому будинку
Професійні та побутові системи очищення води можуть включати різні компоненти та мати різну «форму та зміст». При цьому основне завдання у них однакове: забезпечення необхідної якості води, що надходить до будинку, офісу, квартири або підприємства з системи водопроводу.
06.09.24 -
Циркуляційні насоси в системах опалення – особливості експлуатації
Практично всі сучасні ефективні системи опалення здебільшого містять у складі циркуляційні насоси. Це обладнання необхідне забезпечення необхідного робочого водяного тиску у системі, і навіть ефективного теплообміну.
06.09.24 -
Регулювання та стабілізація напруги в мережі – чому це важливо
На жаль, усім нам часто доводиться стикатися з регулярними відключеннями електроенергії, які можуть спричинити серйозні наслідки аж до виходу з ладу дорогої побутової техніки та електроніки.
06.09.24 -
єВідновлення
Ми-магазин партнер програми єВідновлення! В інтернет-магазині VOLTAR можна придбати товари за державною програмою єВідновлення для ремонту житла, пошкодженого внаслідок війни. Ми надамо допомогу з найсучаснішими технологіями опалення, водо- та газопостачання, сантехнічними рішеннями та багатьма іншими товарами.
06.09.24 -