(044) 394 90 01 (050) 394 90 01
voltar telegram account380986700002 voltar viber account380986700002

Вибір змішувача для води

Змішувач для води за принципом дії є два окремих крана, які з'єднані в одному пристрої. Власне ступінь відкриття кранів гарячої та холодної води і регулюється потрібна пропорція. Змішувач в будинку річ звично і часто використовувана, і тому рано чи пізно питання по вибору змішувача встає майже перед кожною людиною.

По-перше, вибираючи змішувач Вам варто визначитися з його конструкцією. Хоч на сьогоднішньому ринку і представлено безліч змішувачів, але всі вони діляться на дві основні підгрупи:

Двухвентельний. Змішувачі такої конструкції найбільш поширені і мають класичну конструкцію. Власне з такої конструкції і почалася історія. Принципово вони складаються з двох запірних кранів. Спочатку Двухвентельний змішувачі представляли собою два роздільних корпусу з виливу, які об'єднуються трійником.

У процесі модернізації та еволюції, на сьогоднішній день, змішувач складається з моноблочного корпусу, в який вмонтовані два крана-букси для холодної і гарячої води, і загального виливу. Змішувачі для ванних також обладнані блоком для підключення душа і перемикачем.

Регулювання пропорції води здійснюють всі ті ж два крани-букси. Слабким місцем в такій конструкції є гумові прокладки, які швидко зношуються. Тоді втрачається герметичність і змішувач починає текти. Сучасні виробники вирішили цю проблему заміною гумових прокладок керамічними буксами.

Безперечно букси з керамічними вкладками краще, ніж з гумовими прокладками. Але вони також мають слабке місце - вода не повинна містити забруднень (пісок або іржа). Якщо такий змішувач встановити на старий трубопровід - він прослужить не довго. В такому випадку краще - гумові прокладки. Але якщо у вас трубопровід з поліпропіленових труб і на вході стоять фільтри, тоді - керамічні букси.

Змішувачі з одним важелем. Складаються з моноблочного корпусу з одним важелем, за допомогою якого і регулюється потік холодної та гарячої води.

Змішувачі з одним важелем за консрукціей картриджа (він же запірний механізм), бувають двох видів. Кульові картриджі - потік регулюється за допомогою кулі і сферичної поверхні. Другий варіант - картридж з притертою металлокерамическими пластинами. Кульові змішувачі коштують дешевше і їх відносять в основному до економ-класу. Простота застосування і відсутність ущільнень є великою перевагою змішувачів з одним важелем.

Еслі з конструкцією Ви вже визначилися, чи варто звернути увагу на довжину і форму виливу. Ідеальний варіант - заздалегідь заміряти відстань, щодо Вашої ванни і раковини.

Важливим питанням у виборі змішувача є матеріал з якого він виготовлений.

Ідельно - це латунь або бронза, ці метали найкраще зарекомендували себе при роботі у вологому середовищі. Але далеко не всі виробники використовують їх для виробництва, як правило тільки самі елітні. Для виробництва бюджетних моделей латунь або бронза використовується тільки для найвідповідальніших вузлів, решта - сплав алюмінію і кремнію, так званий силумін.

Існують також змішувачі з корпусом з пластика або кераміки, але їх частка на ринку дуже не велика. Та й латуні і бронзи в міцності вони поступаються.

Новини, статті та огляди Всі новини