(044) 394 90 01 (050) 394 90 01
voltar telegram account380986700002 voltar viber account380986700002

Запірні крани: переваги і недоліки

Запірні крани широко застосовуються не тільки на магістральних газо- і нафтотрубопроводів, але і в системах постачання населення природним газом, а також на всіляких резервуарах для дренажу систем, визначення рівня рідини, взяття проб і ін.

Чим же запірні крани домоглися такої великої популярності?

Конструкція кульового крана фото По-перше, простотою своєї конструкції - вони мають невелику монтажну висоту, малий опір, їх можна встановлювати в будь-якому робочому положенні, в їх проточної частини відсутні застійні зони, а повнопрохідними кульових запірних кранів допускає можливість механічної прочистки трубопроводу.

Крім того, крани запірні прості в управлінні - щоб повністю перекрити потік, досить повернути пробку на 90 градусів. А можливість застосування запірних кранів для транспортування забруднених середовищ і шламів не тільки в якості запірного, але і в якості регулюючого пристрою, можливість мастила поверхонь елементів ущільнювачів робочого органу - додаткові плюси запірних кранів.

Але при всіх своїх безперечних перевагах у запірних кранів є і ряд недоліків:

Так, наприклад, при управління большеразмерной запірними кранами необхідно додаток великих крутних моментів, вони вимагають ретельного обслуговування і періодичної змащення поверхонь ущільнювачів. Під час роботи запірних кранів знос конусних пробок відбувається нерівномірно, що позначається на герметичності запірного органу. З цих причин для трубопроводів з діаметром понад 1400 мм все частіше вибирають кульові запірні крани.

Кран кульовий в розрізі фото Для зниження необхідного для управління конусним запірним краном крутного моменту, а також зменшення зносу ущільнюючих поверхонь, раціонально застосування кранів з мастилом - в конструкції таких кранів передбачені канали, через які періодично і подається мастило (вручну або автоматично).

Для транспортування в'язких, а також бистрозастивающіх середовищ застосовують крани з підігрівом корпусу.

Як матеріал для виготовлення запірних кранів застосовують сталь, сірий чавун і мідних сплавів - латунь і бронзу. Латунні крани мають умовний діам. проходу менше 80 мм застосовуються для середовищ з тиском менше 2,5 МПа, менш 225 ° С. Крани з сірого чавуну з Dу до 150 мм використовують для перекачування середовищ при тиску до 1,6 МПа і температурою до 150 ° С. сталеві же запірні крани імєєют умовний діаметр проходу до 1400 мм і можуть застосовуватися для середовищ під тиском 16 МПа і температурою до 500 ° С.

Новини, статті та огляди Всі новини