Запірні крани широко застосовуються не тільки на магістральних газо- і нафтотрубопроводів, але і в системах постачання населення природним газом, а також на всіляких резервуарах для дренажу систем, визначення рівня рідини, взяття проб і ін.
Чим же запірні крани домоглися такої великої популярності?
По-перше, простотою своєї конструкції - вони мають невелику монтажну висоту, малий опір, їх можна встановлювати в будь-якому робочому положенні, в їх проточної частини відсутні застійні зони, а повнопрохідними кульових запірних кранів допускає можливість механічної прочистки трубопроводу.
Крім того, крани запірні прості в управлінні - щоб повністю перекрити потік, досить повернути пробку на 90 градусів. А можливість застосування запірних кранів для транспортування забруднених середовищ і шламів не тільки в якості запірного, але і в якості регулюючого пристрою, можливість мастила поверхонь елементів ущільнювачів робочого органу - додаткові плюси запірних кранів.
Але при всіх своїх безперечних перевагах у запірних кранів є і ряд недоліків:
Так, наприклад, при управління большеразмерной запірними кранами необхідно додаток великих крутних моментів, вони вимагають ретельного обслуговування і періодичної змащення поверхонь ущільнювачів. Під час роботи запірних кранів знос конусних пробок відбувається нерівномірно, що позначається на герметичності запірного органу. З цих причин для трубопроводів з діаметром понад 1400 мм все частіше вибирають кульові запірні крани.
Для зниження необхідного для управління конусним запірним краном крутного моменту, а також зменшення зносу ущільнюючих поверхонь, раціонально застосування кранів з мастилом - в конструкції таких кранів передбачені канали, через які періодично і подається мастило (вручну або автоматично).
Для транспортування в'язких, а також бистрозастивающіх середовищ застосовують крани з підігрівом корпусу.
Як матеріал для виготовлення запірних кранів застосовують сталь, сірий чавун і мідних сплавів - латунь і бронзу. Латунні крани мають умовний діам. проходу менше 80 мм застосовуються для середовищ з тиском менше 2,5 МПа, менш 225 ° С. Крани з сірого чавуну з Dу до 150 мм використовують для перекачування середовищ при тиску до 1,6 МПа і температурою до 150 ° С. сталеві же запірні крани імєєют умовний діаметр проходу до 1400 мм і можуть застосовуватися для середовищ під тиском 16 МПа і температурою до 500 ° С.
Запірні крани: переваги і недоліки
-
Watts MINIVENT MVR автоматический воздухоотводчик с клапаном RIA
523 грн
-
Watts MINIVENT MVR автоматический воздухоотводчик с клапаном RIA
523 грн
-
WATTS SVH 1/2", 2,5bar предохранительный клапан
368 грн
-
Редуктор давления воды Honeywell D04FM-1/2A
1,436 грн
-
HERZ CALIS-TS-RD трехходовый термостатический распределительный клапан
1,118 грн
-
HERZ CALIS-TS-RD трехходовый термостатический распределительный клапан
1,118 грн
-
HERZ CALIS-TS-RD трехходовый термостатический распределительный клапан
1,118 грн
-
HERZ CALIS-TS-RD трехходовый термостатический распределительный клапан
1,118 грн
-
Шаровый кран-бабочка газовый SAS 3/4" р.в.-р.в.
155 грн
-
HERZ "Стандарт" термостатическая головка с накладным датчиком 40–70°С
1,890 грн
-
Belimo GM230A электропривод воздушной заслонки
12,340 грн
-
HERZ-TEPLOMIX DN 25 трехходовой термосмесительный клапан с отключаемым байпасом
3,218 грн
-
WATTS ALIMAT ALD подпиточный клапан
1,821 грн
-
HERZ ETK электронная термостатическая головка
1,064 грн
-
HERZ 4117 STROMAX- R балансировочный вентиль
798 грн
-
Фільтри для води – для чого вони потрібні у вашому будинку
Професійні та побутові системи очищення води можуть включати різні компоненти та мати різну «форму та зміст». При цьому основне завдання у них однакове: забезпечення необхідної якості води, що надходить до будинку, офісу, квартири або підприємства з системи водопроводу.
06.09.24 -
Циркуляційні насоси в системах опалення – особливості експлуатації
Практично всі сучасні ефективні системи опалення здебільшого містять у складі циркуляційні насоси. Це обладнання необхідне забезпечення необхідного робочого водяного тиску у системі, і навіть ефективного теплообміну.
06.09.24 -
Регулювання та стабілізація напруги в мережі – чому це важливо
На жаль, усім нам часто доводиться стикатися з регулярними відключеннями електроенергії, які можуть спричинити серйозні наслідки аж до виходу з ладу дорогої побутової техніки та електроніки.
06.09.24 -
єВідновлення
Ми-магазин партнер програми єВідновлення! В інтернет-магазині VOLTAR можна придбати товари за державною програмою єВідновлення для ремонту житла, пошкодженого внаслідок війни. Ми надамо допомогу з найсучаснішими технологіями опалення, водо- та газопостачання, сантехнічними рішеннями та багатьма іншими товарами.
06.09.24 -
Частотне регулювання в деталях
У цьому огляді піде мова про частотне регулювання, походження цього явища і його призначення.
22.04.24