Всім відомо що таке і для чого потрібен водонагрівач, але ось що таке і навіщо потрібна буферна ємність? Більшість користувачів просто не знайдуть що відповісти. Та й справді, навіщо потрібна така величезна конструкція, для розігріву якої ще й потрібна додаткова енергія.
В принципі, все досить просто і зрозуміло. Така ємність покликана накопичувати зайву теплову енергію, яка виникає в процесі опалення, і віддавати її назад, коли це буде потрібно.
Найбільш актуально використовувати буферні ємності в парі з твердопаливним котлом. Для користувачів твердопаливних котлів не секрет, що поки котел розгорається - температура в приміщенні досить низька, а коли настає фаза інтенсивного горіння палива - температура досягає свого максимуму і в будинку стає жарко. Після - настає фаза загасання і температура знову падає нижче бажаної.
Для того щоб уникнути подібних перепадів температури і встановлюють буферну ємність. Надлишкова теплова енергія, що виробляється в процесі інтенсивної фази, що не пере з ходуется даром, а накопичується в ємності і при необхідності, а саме в процесі розпалювання і в процесі загасання котла, використовується для обігріву. Така організація роботи опалювальної системи допомагає вирівняти температуру в приміщенні на протязі всього часу і значно скоротити витрати (приблизно на 50%).
У фазі інтенсивного горіння палива система може перегрітися і це спричинить за собою наслідки різного ступеня тяжкості, починаючи від виходу з ладу обладнання та закінчуючи вибухом. Буферна ємність в системі опалення з твердопаливним котлом служить дуже важливим елементом - а саме запобіжником, який поглинає зайву енергію і не допускає перегріву котельного обладнання.
З використанням буферної ємності можлива організація опалювальної системи з використанням декількох теплових приладів, при цьому налаштувати опалювальні прилади для роботи по пріоритет у, уникнути непотрібних включень одних приладів або відключень інших. Завдяки такій реалізації можливо суттєво економити і енергію, і гроші.
П одбор буферної ємності виробляється, виходячи з потужності обігрівального приладу, а саме: на 1 кВт потужності котла - 55 літрів обсягу буферної ємності. Підібрана за таким принципом ємність здатна забезпечити автономну роботу системи протягом декількох годин, навіть після повного загасання котла.