Задавати собі питання, чи варто встановлювати в квартирі фільтр для води, сьогодні напевно вже не коректно, відповідь в будь-якому випадку буде позитивним. Адже сучасні фільтри дозволяють не тільки позбавити воду від домішок але і зробити її більш м'якою, позбавити від підвищеної кількості заліза, марганцю та інших мінералів. Адже від переізбітка мінералів в першу чергу страждає здоров'я людини, а також і побутова техніка, яка працює з водою.
Розрізняють три основних види фільтрів:
- грубої очистки
- тонкого очищення
- біологічної очистки
Фільтри грубої очистки застосовуються в основному для запобігання засмічень сантехнічних приладів. Фільтри тонкого очищення призначені для очищення питної води, яку споживає людина. Біологічні фільтри покликані очищати воду від шкідливих бактерій і вірусів, встановлюють їх зазвичай, як додаткові, коли вже встановлено фільтр тонкого очищення.
Фільтри тонкий очищення також діляться на два найбільш поширених виду:
- Ткані - виконані у вигляді циліндра, з намотаной на нього верёвкой.Отфільтровивает такий фільтр солі, хімічні добавки а також окису металів.
- Мінеральні - мають також циліндричну форму з сітчастими стінками, заповнені мінералізованої крихтою. По функціях - аналогічні тканим
Існують також фільтри адгезивні. Деякі з них здатні відфільтрувати навіть розчинені фракції, вступаючи в хімічнскую реакцію з ними. Але використовуючи такий фільтр необхідно строго придерживатся інсрукцій по заміні, в іншому випадку - можливо отруєння споживачів фільтрованої води.