Вирішивши зробити сучасний ремонт, ви підписуєте вирок радіаторів опалення. Якщо вони чавунні і старого зразка, їх теж доведеться міняти. Відразу обмовимося, мова в статті піде про самостійну заміну радіатора, тільки в заміському будинку. Що стосується квартири, то замінити батареї в ній досить важко і дуже відповідально. Неякісна установка може привести не тільки до потопу, але і на деякий час залишить без опалення кілька квартир. Довірте це фахівцям, а самі, прочитавши цю статтю, будете контролювати їх роботу.
Коли необхідно встановлювати радіатори опалення?
Установка радіаторів опалення проводиться, коли виконаний весь ремонт, встановлені вікна, підвіконня і плінтуси. Визначтеся з кількістю елементів в ньому. Таблиць відповідності числа елементів батареї квадратним метрам в інтернеті маса, не будемо на цьому зупинятися. Загострити увагу тільки на одному. Подивіться, як у вас зроблена система опалення. Якщо труби до батареї підходять з одного боку, не зловживайте кількістю, інакше половина її залишиться холодної.
кріплення радіаторів
Є два способи кріплення радіатора: на стійках і на кронштейнах. Доведеться визначитися самому. Кріплення на кронштейнах непомітно для стороннього ока, більш практично, але не підходить для важких радіаторів і стін, оброблених гіпсокартоном, якщо під ним порожнеча. На стійках можна закріпити батарею будь-якої маси і розміру, але вони заважають при збиранні і іноді їх неможливо встановити через плінтусів. З кріпленням визначилися, встановлюємо на них радіатор. Звичайно, за рівнем і з урахуванням ряду рекомендацій.
Кілька порад по установці радіаторів опалення
Відстань між підлогою і батареєю повинно бути близько 15 см. Поставимо нижче, незручно буде прибирати, вище - не витримаємо відстань до підвіконня. Для ефективного теплообміну воно повинно бути 10 см. Крім того, не ставте батарею впритул до стіни. Який сенс її гріти. Відстань має бути близько 5 см.
Якщо у вас підведення труб з одного боку, обов'язково перед батареєю поставте крани, це дозволить у разі потреби зняти радіатор без зливу води із системи опалення. При двосторонньому підведенні варто подумати про байпасе з краном. Це допоможе домогтися рівномірного прогріву радіаторів. Обов'язково на все батареї потрібно встановити крани Маєвського і, де необхідно, заглушки. Не ставте декоративний екран, якщо на те немає необхідності. Це помітно знижує ефективність системи опалення. Коли буде все готове, зробіть пробний пуск опалення. Спочатку рекомендується просто включити циркуляційний насос. Кілька хвилин поганяти в цьому режимі, якщо ніде не буде капати, можна включити котел. Оцініть рівномірність нагріву всіх батарей. При необхідності відрегулюйте кранами. Якщо буде потрібно, спустіть повітря з системи. Ось і все - до холодів ви готові. І можете повірити, близькі оцінять ваше старання, сидячи довгими зимовими вечорами перед телевізором в теплій і затишній кімнаті.