(044) 394 90 01 (050) 394 90 01
voltar telegram account380986700002 voltar viber account380986700002

Який газовий котел вибрати для сільського будинку, гравітаційний або циркуляційний?

З холодами доводиться часто задіяти для опалення житлового будинку перевірений газовий котел гравітаційного типу, цінний вже тим фактом, що для його стабільного функціонування потрібно тільки стабільний тиск газу (не менше 10-12 атмосфер).

Опалювальні системи з природною циркуляцією теплоносія

система опалення з природною циркуляцією теплоносія У гравітаційних котлах теплоносій здатний сильно розширюватися і далі починати рухатися по сталевим або пластиковим труб опалення, чий діаметр не повинен становити менше 80-100 мм. Якщо будинок має всього один поверх і тиск газу знаходиться на стабільно високому рівні, то використання гравітаційного котла в вітчизняних реаліях може виявитися найвірнішим рішенням. Адже в його конструкції спочатку не передбачено встановлення абсолютно ніякої електроніки - котел працює за рахунок хімічного горіння органічного палива на протязі всієї довгої зими! І якщо важливо купити опалювальне обладнання, яке без серйозних поломок буде функціонувати кілька десятків років, то висновок очевидний - тільки гравітаційний газовий котел!

Примусова циркуляція - переваги і недоліки

На відміну від своїх прямих конкурентів - гравітаційних котлів - циркуляційні версії цінні тим, що мають в своїй оригінальній конструкції електричні нагнітальні (циркуляційні) насоси, які дозволяють, навіть якщо теплоносій виявиться досить холодним, прокачувати його по системі опалення.

Це особливо важливо, якщо в регіоні спостерігаються періодичні падіння тиску газу в газовій магістралі. Загальновідомо, що гравітаційні котли, якщо тиск газу впаде до критичних 5 атмосфер, почнуть прогрівати тільки себе, оскільки теплоносій при низькій температурі просто не встигає належним чином розширитися для початку руху в трубах.

система опалення з примусовою циркуляцією теплоносія Але в циркуляційних газових котлах відразу на виході з котла виробник встановлює новітні версії циркуляційних насосів, які здатні прокачувати навіть теплий теплоносій на будь-якій зручній для клієнта швидкості. Дані види насосів мають гідромуфту і безліч попередньо швидкостей.

Недарма їх належить називати багатоходовими, оскільки при наборі температури в будинку використовуються найвищі швидкості для прокачування теплоносія (до 2 м / с), а після того, як температура стабілізується, насос починає працювати з меншою швидкістю.

Циркуляційні насоси також потрібні і для системи ГВП. Якщо газовий котел вважається двоконтурним (в нього виробник встановлює ще один теплообмінник), то завдяки циркуляційного насосу досягається стабільна подача гарячої води безпосередньо в виливши крана. Купувати дорогий електричний водонагрівач (ЕВН) не доведеться.

Циркуляційні газові котли мають високий рівень ККД, який досягає, якщо є стабільний тиск газу, до рівня 88-89 відсотків, тоді як витрата газового палива варіюється в межах 3-4 куб / м у котлів середньої (не більше 15-17 кВт) потужності , що дозволяє їх позиціонувати як найпотужніші і економічні системи газового опалення.

Останні версії циркуляційних газових котлів часто мають і групу безпеки, в яку входить відведення повітря, манометр і запобіжний клапан. Група безпеки котла потрібна для того, що якщо раптом чуйна автоматика котла вийде з ладу (буде спостерігатися різкий стрибок напруги), то вона оперативно зреагує - відбудеться аварійне скидання пари і котел залишиться в цілості й схоронності.

Новини, статті та огляди Всі новини