Нас часто запитують - що таке мембрани для гідроакумуляторів і яка їх функція? Мембрани - це важлива частина насосних станцій. Основна їхня функція - поділ ємності (гідроакумулятора) на дві камери (водяну і повітряну).
Деякі фахівці, досить часто, плутають ці камери. Треба пам'ятати - що вода, що закачується насосом, потрапляє в саму мембрану, як наслідок цього повітря, що знаходиться між мембраною і стінками бака, стискається і створює потрібний нам тиск.
Мембрани застосовуються в гідроакумулятори як для водопостачання, так і для опалення. Треба враховувати також те, що мембрани не підлягають ремонту. Це змінні частини баків. Вони піддаються постійним навантаженням - розтягування, стиснення, температурні перепади. Тому їх періодично треба замінювати, приблизно 1-2 рази на рік, в залежності від інтенсивності експлуатації. Також слід пам'ятати, що продовжити термін служби мембрани можна, якщо стежити за тиском повітря в гидроаккумуляторе. При відсутності тиску води в системі - тиск повітря в баку за замовчуванням має дорівнювати 1,5 Бар (в основному для баків водопостачання) або дивіться значення в паспорті гідроакумулятора.
Мембрани для водопостачання виготовлені зі спеціальної гуми, яка витримує вплив, різного роду, бактерій і відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам, вони витримують від 0 до 70 градусів Цельсія і тиск до 7 Бар.
Мембрани, які використовуються для опалення, зроблені з гуми, яка здатна витримувати великі температури і перепади тиску, вони можуть працювати від 0 до 99 градусів Цельсія і до 8 Бар.
Заміна мембрани - справа не складна. Треба відкрутити болти тримають фланець, зняти його і вийняти саму мембрану. Потім вставляєте нову мембрану, фланець, і потім закручуєте болти. Після установки мембрани потрібно закачати повітря в бак до значення вказаного в паспорті виробу.