(044) 394 90 01 (050) 394 90 01
voltar telegram account380986700002 voltar viber account380986700002

Підключення котла своїми силами до системи опалення

Комфортний мікроклімат в будинку залежить від правильно встановленої системи опалення. Підвищенню тепловіддачі системи сприяють: якісне опалювальне обладнання, відповідне параметрам приміщення, наявність теплоносія, спосіб установки обладнання, надійна обв'язка конструкції.

опалювальна магістраль

1. Для житла з підведенням централізованого газу і води - ідеальним варіантом стане газовий котел з насосом, захисними пристроями, трубопроводом і радіаторами .
2. Теплова потужність котла повинна відповідати загальній квадратурі приміщення. На 1м2 припадає 1 кВт енергоспоживання обігрівального пристрою. Розрахунок проводиться з урахуванням похибок на географічне розташування, кількість вікон в будинку і ін. При відсутності комунікаційних систем, підійде електрокотел або твердопаливні пристрій (вугілля, дрова, пелети).

основні варіанти розрахунку потужності котла

Корисно знати! Установка електричного котла супроводжується заземленням!

графік розрахунку потужності котла

3. Вид и трубопроводу:

  • чавунні;
  • нержавіючі;
  • Мідні або алюмінієві;
  • Поліпропіленові труби (армовані).

4. Розширювальний бак сприяє затриманню теплоносія, який збільшився в обсязі при підвищеній температурі. Це перешкоджає можливості деформації або поломки трубопроводу шляхом тиску зсередини.


схема роботи буфферной ємності в системі опалення

5. Насосна система при закритій схемі опалення. Він сприяє прискоренню циркуляції теплоносія шляхом подачі повітря.

закрита сістемв опалення з циркуляційним насосом

При підключенні котла до газової магістралі потрібен дозвіл від газової служби за місцем установки. Підключення контурів і системи

Увага! При запуску газового котла некомпетентними особами є ризик зняття з гарантійного обслуговування!

обв'язка котлів

Використовується двоконтурна система опалення з нижньої чи верхньої подачею води і димоходом . Опалювальне обладнання встановлюють в нежитловий кімнаті нижче рівня підлоги (в підвалі) або використовують верхню розводку.

обв'язка котлів


Одноповерхові будівлі з плоскою покрівлею припускають горизонтальну водяну систему опалення, а котел зводиться на фундамент з цегли або бетону.

принципова схема системи опалення

Багатоповерхові будівлі обладнуються вертикальної двухконтурной розводкою. Використання насоса забезпечує достатню циркуляцію теплоносія і не мають на увазі зведення димохідної системи . Подача повітря і вихід переробленого продукту горіння проводиться крізь отвір в стіні.

опалювальна система в багатоповерхових будинках

Корисна інформація! Будівлі зі скатної покрівлею припускають вертикальну схему установки радіаторів. Горизонтальне розташування батарей не прогріє горище.

монтаж котлів

При природної циркуляції повітря для зниження тиску в системі практикується расширительная ємність. У закритих конструкціях - система безпеки , що включає манометр , повітровідвідник і запобіжний клапан .

Розміщується на виході з котла і кріпиться до водовідведення.

Необхідні матеріали:

  • Трійник 26 × 20 × 26 мм прес.
  • Прес-з'єднання 20 × 3/4 (зовнішнє)
  • Труба діаметром 20 мм.

Опресовування проводиться за допомогою льону або гумових прокладок, що розміщуються в різьбовому стику.

При запуску приладу, що працює на дровах, з допомогою крана видаляються повітряні пробки у верхній точці. Після перевірки герметичності з'єднань можна випробувати котел в роботі.

Запобіжні заходи

Не можна використовувати прилади обігріву в перерахованих нижче ситуаціях:

  • До подачі теплоносія в систему;
  • До установки розширювача;
  • До проведення монтажних робіт в разі витоку рідини або поломки елементів системи;
  • До прогріву рідини в разі її заморожування;
  • До оснащення будинку вентиляцією (не відноситься до електрокотлів);
  • До обнулення-заземлення опалювального електроприладу та ін.

Методи підключення радіаторів

1. Одностороннє з'єднання;
2. Перехресне з'єднання;
3. Нижня з'єднання.

Бічне з'єднання батарей з трубопроводом

Можливі варіанти: зліва чи справа. Ділянку труби подачі кріплять до верхнього патрубка, а зворотний - внизу. Це сприяє підвищенню ефективності тепловіддачі на 7%.

бокове підключення батарей

Діагональна підводка труби до батарей

При установці високих і вузьких батарей важливо рівномірно розподілити нагрівання конструкції. Подаючий трубопровід кріпиться до патрубку, розташованому вгорі, а зворотна - в нижній частині протилежної сторони. Це обумовлює підвищений нагрів на 10%.

діагональне приєднання батарей

Плитка на встановлення батарей

Для монтажу панельних батарей з нижньою підводкою (під підлогою) потребує використання запірної арматури для уникнення аварійних ситуацій в разі відмови насоса. Його енергопоглинання менше на 10% в порівнянні з одностороннім радіатором.

встановлюється під підлогою батарей

Пристрій опалювальної системи приватного будівництва залежить від дотримання основних принципів і правил. Що потрібно пам'ятати майстру ремонтникові? Батареї монтуються під вікном, на відстані 10 см від підвіконня і 12 см - від підлоги. Кріплення проводиться на стіні від 2 до 5 см.

Новини, статті та огляди Всі новини