Свій будинок, свій камін - здорово! А якщо ще опалення у вигляді свого котла - зовсім добре. Головне, щоб був влаштований димар, інакше ніяк. Раніше такі конструкції зводили з вогнетривкої цегли. Тепер же наша ринкова дійсність переповнена різними системами димоходів від наших і зарубіжних підприємств-виробників. Однак до цих всіх конструкцій необхідні специфічні навички по їх установці, однією інструкції замало. Лише професійні пічники-одинаки знають толк в цих питаннях. Тільки їм одним відомі секрети майстерності, тільки вони знають, як правильно встановити димар з цегли, щоб він працював тривалий час і безпечно.
сучасні димарі
Сучасні димоходи - зовсім інша річ. Вони досить ефективно здатні відводити гази і дим, які утворюються при згорянні палива. Якісний димохід повинен витримати високотемпературний нагрівання. Він повинен стійко переносити вплив вологого середовища від конденсатних утворень. Крім того, він повинен мати пристойну тягу і так далі і тому подібне. Для сучасних конструкцій димоходів встановлюються нормативні вимоги - яку сталь треба використовувати, яку площу перетину для труб встановити, стінки труб всередині повинні бути гладкими, щоб не накопичувалася сажа, метал повинен бути стійкий до впливів корозії. Крім цього, при установці димоходу має нараховуватися не більше трьох поворотів, при цьому радіус заокруглення повороту повинен бути не вище радіуса самої димохідної труби. Загальна довжина труби димохідні системи повинна бути не менше 5 метрів. Дотримання всіх цих рекомендацій дозволить влаштувати димохід, який буде мати відмінну тягу.
Як правильно підібрати димар
Отже, як правильно підібрати димохідну систему для свого будинку? Приватники, власники власних забудов, завжди постають перед вибором - цегляний, сталевий , керамічний? Чому віддати перевагу? Адже в цьому випадку вибір буде заснований не на особистих симпатіях того чи іншого матеріалу, а на те, який тип опалювальної системи використовується.
Найпоширеніший варіант влаштування димаря - з цегли. Це найдешевший матеріал, але застосовується він тільки при використанні систем опалення з котлом на твердому паливі. Стіна з цегли в димоході досить товста, відмінно витримує високу температуру, і якщо раптом загориться сажа всередині - особливої біди теж не трапиться.
Якщо котел опалення для обігріву газом - для цегляного димоходу місця немає! Від згоряння газу температура не дуже висока, в трубі накопичується конденсат, для цегляної кладки це вельми не прийнятно. Допускається, якщо всередину цегляного димоходу вставлена сталева труба, яка захистить цегла від багатьох проблем. В іншому випадку, для газових систем рекомендується влаштовувати димохідну систему з керамічного матеріалу. Димохід треба змонтувати там, де не передбачений канал для нього? Не страшно, можна встановити сталеву систему. Вона не так довговічна, як система з кераміки, але теж зі своїм завданням справляється цілком пристойно, відводячи відпрацьовані гази.
Також треба обов'язково враховувати, що конструкції з цегли або кераміки дуже здорово важать, а це може вплинути на вибір дуже істотно. Частенько для таких конструкцій влаштовується фундаментна подушка. В таких ситуаціях не зайвим буде перед установкою провести невеликі інженерні підрахунки по масі і навантаженні, щоб система димар не глянула або, що ще гірше, не завалилася.
Якщо у вашому будинку застосовується два котла з різними видами палива - димохідна система влаштовується з розрахунку на той котел, який створює на димохід більше навантажень.
Пристрій димохідної системи
При влаштуванні димохідної системи в будинку необхідно дотримуватися кількох основних вимог. Монтаж системи димоходу ведуть знизу вгору. Ту частину, яка розташована всередині, треба вставляти в попередній елемент системи, деталі зовнішнього ділянки надягають зверху на попередню. Принцип такого пристрою запобігає потраплянню конденсатних утворень на утеплювач, що знаходиться всередині контуру. Труби кріплять хомутами, речі, відрізки труб повинні бути по довжині розраховані так, щоб кріпильні хомути не доводиться на ділянки перекриттів. При фіксації димохідних труб до стіни необхідно дивитися, щоб не було перекосів або прогинів. Не можна допускати зіткнень з будь-якими іншими системами комунікацій і з покрівельним перекриттям. А якщо покрівля виконана з легкозаймистих матеріалів - необхідно влаштувати спеціальний пристрій - іскрогасник.
Правила експлуатації димоходів
При експлуатації димоходів необхідно дотримуватися певних вимог. При розпалюванні не можна використовувати рідини для розпалювання вогню або інші легко спалахують складові. Для котлів на твердому паливі не можна використовувати дрова, своїм розміром перевищують розміри топкового відділення. Очищення димоходу від сажі методом її випалювання може викликати передчасний вихід димохідної системи з ладу. Розведений вогонь в топці не можна гасити водою - надлишок паротворенням може привести хоч і до невеликого, але вибуху, який здатний істотно зашкодити або навіть зруйнувати димохід на окремих ділянках.