(044) 394 90 01 (050) 394 90 01
voltar telegram account380986700002 voltar viber account380986700002

Який настінний газовий котел краще: з відкритою або закритою пальником?

Настінні газові котли вважаються найбільш перспективними в вітчизняних умовах - вони відмінні низькою масою, розумним витратою палива і ціною. Недарма, коли потрібна швидка установка нового опалювального обладнання замість старого, вибираються тільки настінні газові котли!

Але найчастіше в цьому сегменті опалювального обладнання присутні настінні газові котли з відкритою і закритою пальником. Які з них слід купувати?

Якщо важливо отримати максимальну продуктивність, рекомендується звертати увагу на версії з повністю закритими пальниками, в які повітря для горіння газу надходить за допомогою спеціального гнучкого воздуховода і модулируемого вентилятора. Останній прилад здійснює і відтік продуктів згоряння на вулицю.

Використання вентилятора дозволяє значним чином підняти як ККД всієї системи, так і знизити витрату палива. У кращих версій настінних газових котлів рівень ККД, при наявності мінімального тиску, становить не менше 90-92 відсотків, а витрата палива у котлів середньої (не більше 15 кВт) потужності рідко перевищує показник 1-2 кубічних метрів на годину!

Якщо брати до уваги, що настінні газові котли з закритою пальником часто комплектуються додатковим теплообмінником з мідного сплаву, стає зрозуміла їх популярність як в умовах міста, так і сільській місцевості. Єдиний недолік - це нездатність функціонувати при відключенні електрики, на якому працюють модульований вентилятор і циркуляційні насоси.

Якщо спостерігаються спорадичні відключення електрики, рекомендується звертати увагу на газові котли з відкритою пальником, в які повітря для горіння газу надходить безпосередньо з житлових приміщень. Можливо, такий підхід виявиться дещо застарілим, але як і раніше надійним. Якщо вимкнеться електрику, а тиск природного газу буде становити не менше 5-6 атмосфер, то котел все одно буде працювати на обігрів.

Останні версії котлів з відкритою пальником здатні не тільки нагрівати теплоносій, циркулює в трубах опалення, але і гріти воду для домашніх потреб - в останньому випадку всередині камери згоряння встановлюється чавунний або сталевий теплообмінник, який є на практиці другим контуром. Двоконтурні газові колонки (їх друга назва) до сих пір вважаються затребуваними на вітчизняному ринку.

Єдиний недолік останніх - це споживання кисню з житлових приміщень. Але якщо встановити досить легкий (не більше 25-30 кг) котел на кухні або передпокої, не забути відкрити кватирку, то вищевказаного недоліку можна повністю уникнути.

Новини, статті та огляди Всі новини